www.bip.gov.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o.

www.skm.pkp.pl
Wytwórca: Tomasz Bieliński
Data wytworzenia: 2011-03-14

Instrukcja korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej

PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o.

1. Wprowadzenie

Niniejszy serwis (zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej) ma na celu ułatwienie dostępu wszystkim zainteresowanym do informacji publicznych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń). Interfejs graficzny zaprojektowano zachowując intuicyjne rozwiązania stosowane w wielu tego typu portalach internetowych. Do publikatora wprowadzono również możliwość przeglądania materiałów archiwalnych, w związku z czym oprócz artykułów bieżących będzie można znaleźć w nim informacje historyczne.

2. Opis funkcji

2.1. Panel nawigacyjny

Dla poprawienia czytelności i łatwiejszego poruszania się po serwisie podzielono panel nawigacyjny na dwie części. W górnej części strony umiejscowiony jest główny panel o układzie poziomym, na którym znajdują się ogólne informacje dotyczące całego serwisu tj. wyszukiwarka, informacje o składzie redakcyjnym biuletynu, zmianach dotyczących dokumentów itp. Pozostałe dokumenty zostały skategoryzowane i umiejscowione w panelu bocznym. Panel ten może zawierać Nazwę kategorii wyświetloną na pasku o czerwonym kolorze tła oraz podlegające tematy dokumentów. Kliknięcie na dowolnym temacie powoduje wyświetlenie najświeższej wersji dokumentu.

2.2. Wyszukiwarka

W celu skorzystania z wyszukiwarki wystarczy wpisać interesującą nas frazę w polu tekstowym umiejscowionym z prawej strony głównego panelu. Spowoduje to wyświetlenie strony wyników wyszukiwania, na której wyświetlana jest lista odnalezionych dokumentów w formie tematu, skrótu treści oraz daty wytworzenia. Przyciśnięcie odnośnika "więcej..." powoduje wyświetlenie w całości odnalezionego dokumentu.

2.3. Przeglądanie dokumentów archiwalnych

Jeśli dla wyświetlanego dokumentu dostępne są jego wcześniejsze wersje to na dolnym pasku wyświetlana jest ikonka zegara: zegar - jej przyciśnięcie spowoduje wyświetlenie listy dostępnych wcześniejszych wersji dokumentu z możliwością wyświetlenia ich w całości.

2.4. Drukowanie dokumentów

W celu wydrukowania dokumentu należy przycisnąć ikonkę symbolizującą drukarkę  Drukarka umieszczoną na dolnym pasku dokumentu. Spowoduje to wygenerowanie dokumentu w bardziej przyjaznej dla druku szacie graficznej.

2.5. Metryczka dokumentu

Dokumenty opatrzone zostały informacjami dotyczącymi ich wytworzenia jak również zamieszczenia w publikatorze. Informacje o autorze dokumentu oraz dacie powstania dostępne są na górnej części dokumentu. Poniżej treści dokumentu prezentowane są informacje dotyczące ich zamieszczenia oraz ewentualnej aktualizacji. Należy tutaj podkreślić, że data modyfikacji nie oznacza daty zamieszczenia nowej wersji dokumentu, lecz opisuje ona sytuację, w której korygowane są udostępnione informacje - np. poprawa błędów literowych, formatowania tekstu itp. Nowe wersje dokumentu stanowią w całości nowy dokument, a więc mają odrębną datę powstania, zamieszczenia i modyfikacji.

2.6. Statystyka przeglądania dokumentów

Każdy dokument wyposażony został w mechanizm zliczający wyświetlenia. Wyniki prezentowane są w lewej części dolnego paska dokumentu.

2.7. Kontakt z redakcją

W przypadku zauważenia jakiejś nieprawidłowości związanej z opublokowanym materiałem lub niepoprawną pracą serwisu prosimy o kontakt z osobą merytorycznie odpowiedzialną za dany fragment publikatora lub do koordynatora zespołu redakcyjnego. Wszelkie potrzebne informacje dostępne są w dokumencie "Redakcja BIP". Można skorzystać także z zamieszczonego formularza kontaktowego.

2.8. Przejście na stronę główną BIP lub PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o.

W górnej części strony umieszczone zostały loga będące jednocześnie odnośnikami do odpowiednich serwisów. Klikając na logo BIP zostaniemy przekierowani na stronę www.bip.gov.pl, klikając na logo SKM zostaniemy przeniesieni na stronę główną www.skm.pkp.pl.

Opublikowal: Tomasz Bieliński
Data publikacji: 2011-03-14
Data modyfikacji: 2011-03-24